
Ben jij een oplichter te slim af? Doe de test!
Laatst bijgewerkt: zondag 11:23 uur
Met gehaaide trucs maken oplichters veel geld afhandig van bedrijven en individuen. Ook jij kan vroeg of laat met een fraudeur te maken krijgen. Doorzie je dan zijn trucs?
Met de nieuwe game van de Fraudehelpdesk kan je testen of je een oplichter te slim af bent. Verschillende soorten fraude komen aan bod, maar centraal staan CEO-fraude en social engineering. Criminelen verzamelen bij social enginering informatie over hun slachtoffer en misbruiken dit in een gehaaide truc.
Hoe goed ben jij?
De game bestaat uit twaalf vragen. Het kost zo’n tien minuten om te spelen. Na afloop krijgt u een uitslag. Of u doet er goed aan wat extra huiswerk te maken, of u bent al aardig op de hoogte van de manier waarop oplichters te werk gaan.
Elke vraag start met een filmpje. U kunt simpelweg op het plaatje klikken om het filmpje te starten. Wilt u het nogmaals bekijken? Klik dan nog een keer op het plaatje. Het filmpje begint dan opnieuw. De game wordt het beste weergegeven op een desktop.
Ga naar de Fraudehelpdesk om de game te starten.
Succes!
Reacties met de meeste stemmen
Actieve discussies
Recente reacties