Logo 112Hilversum

Redactie 112 0 reactie(s) wo 03 februari 2016, 15:50

Politie en bewoners gaan samen inbrekers aanhouden

Laatst bijgewerkt: zondag 11:15 uur

HILVERSUM – Deze week wil de politie met de bewoners van Hilversum de handen ineen slaan om inbrekers aan te houden. Dit gaat gebeuren in een oefening waarin politie en bewoners na een inbraakmelding samen op zoek gaan naar agenten in burger, die zich in de oefening gedragen als woninginbrekers.

De politie oefent regelmatig werksituaties, nu worden ook de bewoners via Burgernet actief gevraagd om mee te doen. Doordat de politie de procedures oefent, zullen werkelijke heterdaad opsporingsacties beter kunnen verlopen.

Wanneer en waar de oefening plaatsvindt, blijft tot het laatste moment onbekend om de oefening zo realistisch mogelijk te houden. De deelnemers van Burgernet in de wijk van de inbraak krijgen een Burgernetbericht op hun telefoon als de actie begint. Om via Burgernet mee te kunnen doen, kan iedereen vanaf 16 jaar zich vooraf gratis aanmelden voor Burgernet via www.Burgernet.nl.

Juiste richting
De 1-1-2-meldingen van bewoners bij verdachte situaties zijn eenl belangrijk ingrediënt in de strijd tegen auto- en woninginbraken. Ondanks dat de politie extra surveilleert op tijden en plaatsen waar veel ingebroken wordt, kan zij niet op elk moment overal zijn. Door meldingen van bewoners zoekt de politie sneller in de juiste richting, waardoor inbraken voorkomen of inbrekers op heterdaad aangehouden kunnen worden. Inwoners van Hilversum wordt gevraagd alert te zijn en 1-1-2 te bellen als zij iets verdacht zien.

Over Burgernet
In Burgernet werken gemeente en politie samen met inwoners aan de veiligheid in de buurt. Burgernet is een telefonisch netwerk waarbij de politie inwoners via een ingesproken telefoonbericht of een sms-bericht vraagt om hulp. Het doel is om meer ogen op straat te hebben en zo daders of vermiste personen sneller te kunnen vinden. Inwoners van Hilversum kunnen met Burgernet een concrete bijdrage leveren aan de veiligheid van hun directe omgeving. Hoe meer deelnemers aan Burgernet, hoe groter de kans dat politie en inwoners samen verdachte of vermiste personen kunnen opsporen. Aanmelden kan via www.burgernet.nl.

Reacties

Reageren op dit artikel is niet meer mogelijk

Ook interessant

Weersverwachting Hilversum

Volg ons

Volg ons

Copyright © 112Hilversum
!

Ads

Advertenties worden geblokkeerd

Oeps! Onze advertenties worden geblokkeerd. Dit vinden wij jammer, want dankzij de advertenties is deze website gratis toegankelijk.

Steun ons alsjeblieft door deze Adblock-extensies of -software uit te schakelen.

Browsers als Firefox en DuckDuckGo staan soms te strikt ingesteld waardoor onze website niet goed werkt. Pas deze instelling aan of zet onze website op de whitelist.