Redactie 112 0 reactie(s) di 24 februari 2015, 8:37

Minister informeert Kamer over huisvesting politie in 2025

Laatst bijgewerkt: zondag 11:11 uur

NEDERLAND – In een brief aan de Tweede Kamer maakte minister Opstelten van Veiligheid en Justitie maandag 23 februari inzichtelijk welke politiebureaus en steunpunten de politie in 2025 in gebruik zal hebben. Het gaat om een landelijke dekkend netwerk van 575 bureaus. Tussen nu en 2025 zullen stapsgewijs bijna 200 bureaus verdwijnen. Deze afname past bij de veranderende dienstverlening van de politie.

 

De minister stelt in zijn brief: ‘Voorafgaand aan het vaststellen van de locaties voor de basisteams is een zorgvuldig proces doorlopen dat heeft geleid tot een door het gezag gedragen locatiekeuze. Bij de keuze is vanzelfsprekend rekening gehouden met de veiligheidssituatie, spreiding en aanrijtijden, ook op het platteland. De keuze voor de bureaus is dus gemaakt in nauwe samenspraak met het lokaal bestuur; dat heeft het beste inzicht in wat er lokaal nodig is.’

 

De politie is er altijd

Huisvesting sluit aan bij de manier waarop de politie werkt. De politie is bereikbaar en aanspreekbaar. De politie is er altijd, voor een veiligere samenleving. In deze tijd van moderne middelen is de politie in deze missie steeds minder gebonden aan een vast politiebureau. Aangifte doen kan tegenwoordig ook telefonisch, aan huis of via internet. Dit laatste doen jaarlijks al ruim 400.000 mensen. Minder spoedeisende meldingen kunnen eveneens via internet worden doorgegeven. Agenten zijn steeds vaker bereikbaar via social media. Ook portable computers en handige politieapps maken de politie minder afhankelijk van traditionele politiebureaus.

 

Oost-Brabant

In het overzicht van de bureaus en steunpunten dat de minister bij zijn brief voegde, is de Eenheid Oost-Brabant niet meegenomen. Minister Opstelten: ‘Voor deze eenheid, zo was ook voorzien in het proces, zal ik de huisvestingsplannen in de loop van dit jaar vaststellen. De reden is gelegen in een nog lopende pilot van een nieuwe werkwijze in deze eenheid.

Deel dit artikel

Reacties

Reageren op dit artikel is niet meer mogelijk

Ook interessant

Weersverwachting Hilversum

Volg ons

Volg ons

Copyright © 112Hilversum
!

Ads

Advertenties worden geblokkeerd

Oeps! Onze advertenties worden geblokkeerd. Dit vinden wij jammer, want dankzij de advertenties is deze website gratis toegankelijk.

Steun ons alsjeblieft door deze Adblock-extensies of -software uit te schakelen.

Browsers als Firefox en DuckDuckGo staan soms te strikt ingesteld waardoor onze website niet goed werkt. Pas deze instelling aan of zet onze website op de whitelist.